Warning: A non-numeric value encountered in /DISK2/WWW/rumovydenik.cz/www/wp-content/themes/gonzo/single.php on line 51 Warning: A non-numeric value encountered in /DISK2/WWW/rumovydenik.cz/www/wp-content/themes/gonzo/single.php on line 52 Warning: A non-numeric value encountered in /DISK2/WWW/rumovydenik.cz/www/wp-content/themes/gonzo/single.php on line 53 Warning: A non-numeric value encountered in /DISK2/WWW/rumovydenik.cz/www/wp-content/themes/gonzo/single.php on line 54 Warning: A non-numeric value encountered in /DISK2/WWW/rumovydenik.cz/www/wp-content/themes/gonzo/single.php on line 55 Warning: A non-numeric value encountered in /DISK2/WWW/rumovydenik.cz/www/wp-content/themes/gonzo/single.php on line 56 Warning: A non-numeric value encountered in /DISK2/WWW/rumovydenik.cz/www/wp-content/themes/gonzo/single.php on line 57
Jídlo kolinko

Publikováno 14. února 2016 | Honza

0

Vepřové koleno na černém pivě

Vepřové koleno na černém pivě aneb jak prase z Chlumce vařilo prase z Hostomic 🙂

Dlouho jsem si lámal hlavu s tím, co uvařit na poslední vaření v roce 2015. A stalo se to co obvykle…Musela mi poradit Katka. Vepřové koleno byl super nápad. Sám už jsem ho dlouho neměl.

Kolínka jsem zakoupil u řeznice v Hostomicích a příprava byla vcelku jednoduchá. Kolena jsem osolil, nařezal kůži, vetřel jsem do ní rozdrcený česnek a posypal kmínem. Do pekáče jsem jsem vložil 2 větší nahrubo nakrájené cibule, připravená kolena a vše jsem to zalil černým pivem (cca 0,5 l). Pekáč jsem zakryl a dal péct do trouby na 180 st. Asi po třech hodinách jsem sundal kryt z pekáče a nechal cca na 15. min opéct kůži.Poté jsem kolena z pekáče vyjmul a z výpeku jsem připravil omáčku. Rozmixoval jsem velké kusy cibule,přidal jsem trochu chilli a výpek jsem zahustil malým množstvím tmavé jíšky.

Maso jsem nakrájel na plátky, přelil omáčkou a podával s čerstvě nastrouhaným křenem a čerstvým chlebem. Na zapití bylo k dispozici 12.stupňové pivo „Fabián“ z pivovaru Hostomice pod Brdy.

Budeme rádi za sdílení... Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Tags: , , , , , ,


O autoroviNa začátek ↑